Dwóch rowerzystów zostało przewiezionych do szpitala w wyniku czołowego zderzenia na ścieżce rowerowej przy ul. Zwardońskiej w Bielsku-Białej. W momencie zderzenia tylko jeden z mężczyzn jechał w kasku.

Do zdarzenia doszło wczoraj o godz. 16.45. Jak dowiedział się portal, 24-letni rowerzysta wykonujący nieprawidłowo manewr omijania doprowadził do zderzenia z 43-letnim cyklistą.- Siedząc na ławce, zobaczyłem, iż głowami i kierownicami rowerów zderzyło się dwóch mężczyzn. Udzieliłem im pierwszej pomocy i powiadomiłem pogotowie ratunkowej - relacjonował nam pan Jerzy.

 - Ładna pogoda sprzyja wycieczkom rowerowym, w związku z tym na drogach porusza się coraz więcej rowerzystów. Apelujemy o zgodną z przepisami i ostrożną jazdę i jednocześnie przypominamy, że kierujących jednośladami nie chroni karoseria samochodu - powiedziała portalowi nadkom. Elwira Jurasz z KMP w Bielsku-Białej.

W szpitalu okazało się, że obaj rowerzyści nie doznali obrażeń ciała zagrażających życiu lub zdrowiu. Zdarzenie zakończono pouczeniem.

Tekst i foto: Mirosław Jamro