Około godz. 12.35 na parkingu przy ul. Łukowej w Bielsku-Białej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Ze względu na rozbieżne relacje kierowców wezwano policję.

Do zderzenia doszło poza drogą publiczną na parkingu obok posesji nr 5. - Obaj uczestnicy zdarzenia zamierzali wykonać manewr cofania. Gdy kierujący samochodem smart zobaczył, że kierowca porsche podjeżdża do przodu, rozpoczął manewr cofania. W tym momencie kierujący porsche również rozpoczął manewr cofania. Kierowca smarta zatrzymał pojazd, w który uderzył porsche. Przebieg zdarzenia potwierdził świadek niezwiązany z uczestnikami, który wykonywał prace w pobliżu miejsca kolizji. Uszkodzenia na obu pojazdach również potwierdziły wersję, którą przedstawił kierowca smarta - powiedział nam st. sierż. Szymon Zając z wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej.

Obaj uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Kierującego porsche ukarano mandatem. W tym przypadku zdecydowanie pomogła policji relacja świadka. - Jeżeli osoba postronna jest świadkiem zdarzenia, to wskazane jest, aby albo pozostała na miejscu do czasu przyjazdu patrolu policji, albo zostawiła uczestnikom zdarzenia numer telefonu kontaktowego, co w przypadkach spornych może ułatwić ustalenie przebiegu wydarzeń - podkreślał nasz rozmówca

Tekst i foto: Mirosław Jamro