Około godz. 6.10 na ul. Grażyńskiego w Bielsku-Białej doszło do zderzenia 24-letniego motocyklisty z samochodem osobowym. Motocyklista został poddany reanimacji, a po przywróceniu funkcji życiowych w ciężkim stanie przewieziony do szpitala na OAiIT.

Do wypadku na wysokości FCA Poland. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym peugeot w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa podczas włączania się do ruchu doprowadził do zderzenia z kierującym motocyklem honda, który poruszał się ul. Grażyńskiego w kierunku centrum Bielska-Białej - powiedział nam mł. asp. Sławomir Marchacz z wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej

Wskutek zderzenia motocyklista przeleciał dwadzieścia metrów, po czym uderzył głową w asfalt. Ślad hamowania motocykla miał blisko jedenaście metrów. Samochodem kierował 46-letni zawodowy kierowca z 23-letnim stażem za kółkiem. Zatrzymano mu prawo jazdy. Z jego relacji wynikało, iż nigdy nie miał żadnego wypadku. Zdarzenie oraz dalsze czynności obserwowało wielu pracowników FCA Poland, którzy akurat kończyli lub zaczynali pracę. Policjanci zapisali dane personalne świadków.

Działania straży pożarnej z JRG1 polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy rannemu motocykliście oraz neutralizacji plam substancji ropopochodnych. Podczas prowadzonych czynności pasażerka osobówki źle się poczuła. Strażacy udzieli kobiecie pomocy i wezwali zespół ratownictwa medycznego.

 - Samo założenie kasku to nie wszystko - podkreślał policjant ruchu drogowego. - Kask należy bezwzględnie zapinać nawet wtedy, gdy trasa przejazdu jednośladu jest bardzo krótka.

Oba pojazdy zabezpieczono do dyspozycji prokuratora. Dalsze czynności prowadzi policja. W akcji uczestniczył zastęp straży pożarnej z JRG1, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz patrol policji. W czasie pracy służb ratunkowych ul. Grażyńskiego w miejscu zdarzenia była zablokowana w obu kierunkach. Utrudnienia w ruchu trwały ponad dwie godziny.

Aktualizacja: 16 czerwca 2017, godz. 17.00

Wskutek ciężkiego urazu czaszkowo-mózgowego 24-letni motocyklista zmarł. Informację o śmierci motocyklisty potwierdziła nadkom. Aleksandra Gęga z KMP w Bielsku-Białej.

Tekst i foto: Mirosław Jamro