Cztery zastępy straży pożarnej wysłano po otrzymaniu zgłoszenia wypadku drogowego z udziałem trzech samochodów na ul. Bielskiej w Bujakowie. Ambulanse odwiozły do szpitala dwie osoby, w tym kobietę w ciężkim stanie, która trafiła na OAiIT.

Do zdarzenia doszło na wysokości skrzyżowania z ul. Cmentarną. - Ze wstępnych ustaleń wynika, iż samochód osobowy alfa romeo, poruszając się ul. Bielską w kierunku Kobiernic, najechał na tył auta poprzedzającego renault, a następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do czołowego zderzenia z fordem kuga. Trwają czynności wyjaśniające, ile osób jechało w alfa romeo i kto kierował tym pojazdem - powiedział nam sierż. Jakub Jeziorski z wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej.

Policjanci sporządzili dokumentację, zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy. Działania czterech zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, neutralizacji plam płynów eksploatacyjnych z rozbitych aut oraz kierowaniu ruchem pojazdów. W czasie pracy służb ratunkowych odcinek ul. Bielskiej był zablokowany dla ruchu w obu kierunkach. Utrudnienia trwały do północy. W akcji uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej z JRG1, po jednym z OSP Bujaków i OSP Kobiernice, dwa zespoły ratownictwa medycznego i dwa patrole policji.

Aktualizacja: 16 czerwca 2017, godz. 9.10

 - Obrażeń ciała doznali kierujący fordem i pasażerka tego pojazdu oraz pasażerka alfa romeo. Mężczyzna, który kierował samochodem alfa romeo zbiegł z miejsca zdarzenia. Ustalamy, kto kierował tym pojazdem - poinformowała nasz portal nadkom. Aleksandra Gęga z KMP w Bielsku-Białej

Tekst i foto: Mirosław Jamro