Jeden zastęp straży pożarnej z JRG2 neutralizował skutki zderzenia dwóch samochodów osobowych w al. Gen. Andersa w Bielsku-Białej. Zespoły ratownictwa medycznego odwiozły do szpitala dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci.

Do zdarzenia doszło około godz. 15.30 na wysokości skrzyżowania z ul. Sobieskiego. - Oba pojazdy poruszały się lewym pasem al. Gen. Andersa w kierunku centrum miasta. Kierująca osobowym mercedesem, nie zachowała bezpiecznej odległości za samochodem poprzedzającym, w wyniku czego najechała na tył audi, którego kierowca, w związku ze zmianą światła na czerwone, zatrzymał pojazd przed sygnalizacją świetlną - powiedział nam sierż. Adam Kubicius z wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej

Patrol ruchu drogowego sporządził dokumentację. W szpitalu okazało się, że kierowca audi doznał skręcenia odcinka szyjnego kręgosłupa i stłuczenia głowy – po przebadaniu został zwolniony do domu, natomiast 79-letnia letnia pasażerka mercedesa doznała złamania mostka z przemieszczeniem. Dzieci nie doznały obrażeń ciała. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy, dalsze czynności w sprawie prowadzi policja. Utrudnienia w ruchu trwały ponad godzinę.

Tekst i foto: Mirosław Jamro