W nocy z czwartku na piątek trzech mężczyzn uszkodziło cztery samochody osobowe zaparkowane w pobliżu wieżowca przy ul. Morskie Oko w Bielsku-Białej. Wandale przewrócili na bok malucha oraz kontener na używaną odzież. W toku czynności zatrzymano jedną osobę.

Oficer dyżurny policji otrzymał zgłoszenie zdarzenia w czwartek około godz. 23.05. Na miejsce wysłano patrole policji, w tym policjantów operacyjnych. - Wpierw w dwójkę próbowali przewrócić tego malucha, ale nie dali rady, choć maluch jest stosunkowo lekkim autem. W trójkę im się udało. Oprócz samochodu przewrócili także kontener na używaną odzież - relacjonował nam lokator pobliskiego bloku. Fiat 126p miał świeżo zakonserwowane podwozie.

W związku ze zdarzeniem policjanci zatrzymali młodego mężczyznę. Na jego rękach były ślady konserwacji, których próbował się pozbyć. W toku policyjnych czynności ustalono, iż łącznie zostały uszkodzone cztery samochody osobowe: fiat 126p, volkswagen, fiat seicento i peugeot. Dalsze czynności w sprawie prowadzić będzie policja.

Tekst i foto: Mirosław Jamro