Około godz. 11.10 na ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Trzy zespoły ratownictwa medycznego odwiozły do szpitala sześć osób, w tym troje dzieci. Sprawca zdarzenia, jadąc prawym pasem, chciał zawrócić.

Do zdarzenia doszło na wysokości łącznika z ul. Mazańcowicką, pas ruchu w kierunku Czechowic-Dziedzic. Służby ratunkowe powiadomił patrol ruchu drogowego, który poruszał się ul. Warszawską. Do czasu przyjazdu służb ratunkowych, w tym radiowozu pogotowia wypadkowego, patrol zabezpieczył miejsce zdarzenia.

44-letni mężczyzna narodowości słowackiej, kierujący nissanem navara, jadąc prawym pasem ul. Warszawskiej w kierunku Czechowic-Dziedzic, chciał zawrócić w kierunku Bielska-Białej, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym oplem, który poruszał się lewym pasem ul. Warszawskiej.

W zdarzeniu uczestniczyło siedem osób, do szpitala odwieziono trzy osoby dorosłe i troje dzieci w wieku 4, 12 i 16 lat. Policjanci sporządzili dokumentację do wypadku drogowego. W szpitalu okazało się, że nikt nie doznał urazów ciała zagrażających życiu lub zdrowiu, ale jedno z dzieci doznało ran ciętych. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję, Słowak został ukarany mandatem karnym. W czasie pracy służb ratunkowych zablokowany był lewy pas ruchu, utrudnienia trwały ponad godzinę.

Tekst i foto: Mirosław Jamro