Dwa zastępy straży pożarnej z JRG1 neutralizowały skutki zderzenia dwóch osobówek na ul. Sarni Stok w Bielsku-Białej. Jedną osobę odwieziono do szpitala. Jak dotąd, dziś w Bielsku-Białej i powiecie bielskim odnotowano osiemnaście kolizji i jeden wypadek.

Do zdarzenia doszło około godz. 16.45. Kierująca samochodem osobowym opel wyjeżdżała z parkingu podziemnego, wykonując manewr skrętu w lewo. Sprawczyni nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu volkswagenowi, który poruszał się ul. Sarni Stok w kierunku osiedla. Patrol ruchu drogowego sporządził dokumentację. W szpitalu okazało się, że kobieta nie doznała obrażeń ciała, zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję. Sprawczynię ukarano mandatem w wysokości 500 zł i sześcioma punktami.  Utrudnienia w ruchu trwały ponad godzinę.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej, od dzisiejszego poranka w mieście i na terenie powiatu bielskiego doszło do osiemnastu kolizji i jednego wypadku - w Wilamowicach, gdzie ciężkich obrażeń ciała doznał kierujący motorowerem. - Jak na panujące obecnie warunki, liczba zdarzeń na drogach nie jest duża - mówi mł. asp. Ilona Michalczyk.

Tekst i foto: Mirosław Jamro