Dwa zastępy straży pożarnej z JRG1 wysłano po otrzymaniu zgłoszenia zderzenia kilku aut na ul. Bystrzańskiej w Bielsku-Białej. Utrudnienia w ruchu trwały ponad godzinę.

Do zdarzenia doszło około godz. 16.00 w pobliżu Parkhotelu Vienna. - Kierujący samochodem osobowym daewoo matiz, jadąc ul. Bystrzańską w kierunku centrum miasta, nie dostosował prędkości do warunków atmosferycznych panujących w trakcie jazdy, w wyniku czego uszkodził bmw, mercedesa i volkswagena - powiedział nam st. sierż. Michał Niemczyk z wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej.

Zespół ratownictwa medycznego przebadał osoby uczestniczące w kolizji, jednak nie było konieczności hospitalizacji. Wszyscy kierujący pojazdami byli trzeźwi. Sprawcę zdarzenia ukarano mandatem i sześcioma punktami.

Dzisiejszego popołudnia na ulicach Bielska-Białej policja odnotowała kilka zdarzeń drogowych. Zaledwie godzinę po karambolu na ul. Bystrzańskiej, samochód potrącił pieszego na ul. Łagodnej. Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło na ul. Cieszyńskiej w pobliżu ronda Hulanka.

W miarę upływu czasu na drogach Bielska-Białej i regionu może być bardzo niebezpiecznie. Jak prognozuje IMGW, nocą temperatura powietrza spadnie poniżej 0 st. C, co spowoduje zamarzanie mokrych nawierzchni ulic i chodników. Lokalnie w obniżeniach terenu może być nawet do -6 st. C.

- W związku z ochłodzeniem i opadami deszczu i deszczu ze śniegiem w niektórych miejscach może wystąpić gołoledź. Dlatego apelujemy o zwiększenie odległości pomiędzy pojazdami i dostosowanie prędkości do aktualnych warunków pogodowych - podkreślają policjanci z drogówki.

Tekst, foto i film: Mirosław Jamro