Osiem zastępów straży pożarnej wysłano po otrzymaniu zgłoszenia pożaru budynku jednorodzinnego przy ul. Solskiego w Bielsku-Białej. Właściciel budynku zapomniał o przeglądzie instalacji kominowej.

Oficer dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie pożaru o godz. 13.17. - Zostaliśmy wezwani do pożaru budynku jednorodzinnego. W momencie przyjazdu okolica była mocno zadymiona. Po przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że pali się sadza w kominie - powiedział nam kpt. Marcin Rutkowski, JRG1 w Bielsku-Białej.

Działania strażaków polegały na wygaszeniu pieca i przeczyszczeniu przewodu kominowego. Budynek został przewietrzony i sprawdzony pod kątem stężenia tlenku węgla, lecz zagrożenia nie stwierdzono. Działania straży pożarnej zakończono około godz. 14.00.

- Właściciele posesji nie powinni zapominać o okresowych przeglądach instalacji kominowych przeprowadzanych przez zakłady kominiarskie. Rzetelne wyczyszczenie i sprawdzenie instalacji uchroni przed pożarem, utratą życia czy znacznymi stratami materialnymi - podkreślał nasz rozmówca.

Tekst i foto: Mirosław Jamro