Osiem zastępów straży pożarnej wysłano po otrzymaniu zgłoszenia pożaru w bloku przy ul. Skłodowskiej w Bielsku-Białej. Zespół ratownictwa medycznego zabrał do szpitala starszą kobietę.

Oficer dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie o godz. 16.17. - Dostaliśmy informację o zadymieniu na pierwszym piętrze budynku. W momencie dojazdu zastępów straży pożarnej z okna bloku wydobywały się kłęby dymu. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wprowadzeniu ratowników z linią gaśniczą. Z mieszkania ewakuowaliśmy 90-letnią kobietę, która wcześniej próbowała samodzielnie ugasić pożar - powiedział nam mł. kpt. Paweł Nycz z JRG1 w Bielsku-Białej.

Staruszce udzielono pomocy, a następnie przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. W wyniku zdarzenia spaleniu lub uszkodzeniu uległo wyposażenie jednego pokoju. Przyczynę pożaru ustala policja. - W przypadku, gdy widzimy oznaki pożaru, w pierwszej kolejności należy powiadomić straż pożarną oraz inne służby ratunkowe - podkreślał nasz rozmówca.

W akcji uczestniczyły zastępy straży pożarnej z JRG1, OSP Lipnik, OSP Leszczyny, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji. Działania trwały ponad godzinę.

Tekst, foto i film: Mirosław Jamro