Około godz. 14.20 na ul. Partyzantów w Bielsku-Białej doszło do potrącenia pieszej. Zespół ratownictwa medycznego odwiózł poszkodowaną do szpitala.

Do zdarzenia doszło na wysokości stacji paliw BP. 77-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym opel, jadąc lewym pasem ul. Partyzantów w kierunku Bystrej, potrącił kobietę, która przekraczała jednię na przejściu dla pieszych ze strony prawej na lewą względem kierunku ruchu pojazdu.

- Ta pani w ogóle nie sprawdziła, czy nie nadjeżdżają samochody. Szła szybko, była mocno przygarbiona. Nie miałem żadnych szans, by zahamować auto - tłumaczył kierowca opla.

Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację. Kierowca opla oraz piesza byli trzeźwi. Do czasu przyjazdu patrolu drogówki miejsce zdarzenia zabezpieczali policjanci z komisariatu III. Utrudnienia w ruchu trwały około 40 minut.

W szpitalu okazało się, że kobieta nie doznała obrażeń ciała. Mężczyźnie, który kierował oplem, zatrzymano prawo jazdy, do sądu trafi wniosek o wymierzenie kary.

Tekst i foto: Mirosław Jamro