Około godz. 11.10 na ul. Stojałowskiego w Bielsku-Białej doszło do potrącenia mężczyzny przez ambulans pogotowia ratunkowego jadący do wezwania na ratunek. Zespół ratownictwa medycznego zabrał pieszego do szpitala.

Do zdarzenia doszło na wysokości skrzyżowania z ul. Cechową. - 29-letni mężczyzna wbiegł przed ambulans ratownictwa medycznego, który poruszał się prawym pasem ul. Stojałowskiego w kierunku ul. Żywieckiej. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi - powiedział nam st. sierż. Szymon Kudłacik z wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej

Jak dowiedział się nasz portal, mężczyzna wszedł na stalową barierę przy chodniku i z tej bariery wskoczył przed nadjeżdżającą karetkę. Zespół ratownictwa medycznego jechał na ratunek do kościoła Parafii Opatrzności Bożej. W tej sytuacji do tego wezwania wysłano inny ambulans.

Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację. Utrudnienia w ruchu trwały kilkadziesiąt minut. W szpitalu okazało się, że pieszy doznał obrażeń ciała, zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy. Dalsze czynności prowadzi policja.

Tekst i foto: Mirosław Jamro