Trzy zastępy straży pożarnej neutralizowały skutki uderzenia samochodu osobowego w znak drogowy i ogrodzenie posesji przy ul. Komorowickiej w Bielsku-Białej. W aucie jechało dwóch głuchoniemych mężczyzn.

Do zdarzenia doszło około godz. 22.15 na wysokości posesji nr 182. Ze zgłoszenia wynikało, że samochód osobowy uderzył w płot, w aucie są dwie osoby, z których jedna jest zakleszczona, a kierowca może być pijany. 

- Kierujący oplem, jadąc ul. Komorowicką w kierunku ul. Piłsudskiego, na łuku drogi utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, który uderzył w ogrodzenie posesji. Kierowca auta był trzeźwy - powiedział nam st. asp. Sławomir Wojtuszek z wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej

Zespół ratownictwa medycznego przebadał kierowcę i pasażera, lecz nie było konieczności hospitalizacji. Zdarzenie zakończono postępowaniem mandatowym. W akcji uczestniczyły dwa zastępy straży pożarnej z JRG1, jeden z OSP Komorowice Krakowskie oraz dwa patrole drogówki. Utrudnienia w ruchu trwały około 50 minut.

Tekst, film i foto: Mirosław Jamro