Jeden zastęp straży pożarnej z JRG1 wysłano po otrzymaniu zgłoszenia pożaru samochodu osobowego na parkingu przy ul. Grażyńskiego w Bielsku-Białej. Pojazd został kupiony kilkanaście dni temu. Zapalił się w trakcie jazdy.

Oficer dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie około godz. 10.48. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się komora silnika samochodu osobowego renault wraz z częścią kabiny. Działania straży polegały na ugaszeniu pożaru, a następnie przelaniu komory silnika.

Z relacji właściciela wynikało, że kilkanaście minut wcześniej przyjechał wraz z rodziną z Wapienicy na ul. Grażyńskiego i zdążył zaparkować na parkingu, tuż obok ściany budynku wielorodzinnego. Jak dowiedział się nasz portal, samochód został kupiony kilkanaście dni temu, gdyż rodzina planowała jechać na zagraniczne wakacje. W wyniku pożaru spłonęła komora silnika i cześć kabiny pojazdu, samochód nie nadaje się już do użycia. Przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zwarcie w instalacji elektrycznej. Działania straży pożarnej zakończono o godz. 11.20.

Tekst i foto: Mirosław Jamro