Około godz. 5.40 na ul. Węglowej w Bielsku-Białej doszło do potrącenia rowerzysty. Oboje uczestniczący w zdarzeniu drogowym jechali do pracy.

Do zdarzenia doszło na wysokości Tesco Extra. - Kierująca samochodem osobowym dacia, wykonując manewr skrętu w prawo z ul. Węglowej na parking przy FCA Poland S.A., doprowadziła do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty, który poruszał się ul. Węglową w kierunku ul. Katowickiej - powiedział nam st. sierż. Szymon Kudłacik z wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej.

Zespół ratownictwa medycznego udzielił pomocy rowerzyście. Mężczyzna doznał niegroźnych urazów. Sprawczynię zdarzenia ukarano mandatem i sześcioma punktami.

- Ktoś zaparkował opla przy samym wjeździe na parking. Koleżanka, wjeżdżając na parking,  chciała to auto ominąć, więc zwolniła, a w tym czasie z prawej strony nadjechał rowerzysta, który zapewne myślał, że koleżanka chce go przepuścić - tłumaczyła pasażerka dacii. - Po co przysłali dwie straże, skoro mieli w miarę dokładny opis tego, co się stało? - zastanawiała się kobieta. - Najważniejsze, że temu mężczyźnie nic poważnego się nie stało. Nie miał kasku, spadł blisko krawężnika - dodała.

Tekst i foto: Mirosław Jamro