Około godz. 11.05 na ul. Piastowskiej w Bielsku-Białej samochód ciężarowy skosił latarnię. 66-letni kierowca ciężarówki został zabrany do szpitala. Wskutek zdarzenia zostały uszkodzone również dwie osobówki.

Do zdarzenia doszło na wysokości skrzyżowania z ul. Karłowicza. 66-letni mężczyzna kierujący samochodem ciężarowym scania, jadąc ul. Piastowską w kierunku ronda Hulanka, na wysokości posesji nr 35 zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym daihatsu, a następnie zjechał na prawy pas ruchu, wjechał na pobocze, gdzie uderzył w słup latarni.

Ciężarówka zatrzymała się na pasie zieleni przy ul. Piastowskiej przed skrzyżowaniem z ul. Karłowicza. Spadające elementy latarni uszkodziły nadjeżdżający samochód osobowy renault clio. Kierowca ciężarówki był trzeźwy. Po udzieleniu pomocy medycznej, przytomny został odwieziony do szpitala. Policjanci sporządzili dokumentację zdarzenia. Kierowca zostanie skierowany na dodatkowe badania lekarskie.

Uszkodzoną latarnię zabezpieczyli pracownicy pogotowia energetycznego. Na miejscu pracowały dwa zastępy straży pożarnej z JRG1, zespół pogotowia ratunkowego, patrol drogówki oraz pogotowie energetyczne. Utrudnienia w ruchu trwały około pół godziny.

Tekst i foto: Mirosław Jamro