Dwa ople corsa zderzyły sie dziś na ul. Lipnickiej w Bielsku-Białej. Sprawca zdarzenia nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy wiozącemu pizzę do klienta. - Pomimo kolizji dowieźliśmy ciepłą pizzę, choć z niewielkim poślizgiem - cieszyli się kierowcy z pizzerii.

Do zdarzenia doszło około godz. 18.50 na wysokości posesji nr 74. - Podczas włączania się do ruchu z drogi dojazdowej do posesji kierujący samochodem opel corsa nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy innego opla corsy, który poruszał się ul. Lipnicką w kierunku Lipnika, w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów - powiedział nam asp. Sławomir Marchacz z wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej.

Uczestniczący w kolizji nie odnieśli obrażeń, obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem w wysokości 500 zł i sześcioma punktami. Do zdarzenia wysłano jeden zastęp straży pożarnej z JRG1. Działania strażaków polegały na zakręceniu zaworu gazu zbiornika LPG i odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych autach.

- Pomimo kolizji dowieźliśmy ciepłą pizzę, choć z niewielkim poślizgiem. Kolega przyjechał innym autem i pomógł w dostarczeniu zamówionego jedzenia. Nasz klient wiedział, co się stało, pizzę odebrał - cieszyli się kierowcy z pizzerii.

Tekst i foto: Mirosław Jamro