Około godz. 17.20 nieprawidłowo zabezpieczony samochód osobowy stoczył się ze wzniesienia i uderzył w murek schodów przy ul. Lompy w Bielsku-Białej. Na szczęście, nikt nie ucierpiał.

Kierujący samochodem osobowym audi, parkując samochód, niewłaściwie go zabezpieczył. Na pochyłości jezdni pojazd stoczył się wprost na betonowy murek schodów. Wskutek zdarzenia uszkodzeniu uległ tylko samochód, murek pozostał nietknięty.

- Przyjechał chłopak do dziewczyny… Miłość kosztuje - podsumowała pół żartem, pół serio lokatorka z pobliskiej posesji. - To dobry chłopak, ze świecą takiego szukać - dodała starsza pani. - Tak to jest mieszkać na górce. W dodatku przy ul. Lompy nazwa zobowiązuje. Tu się już dużo aut stoczyło - podsumowała inna lokatorka.

W czasie obsługi zdarzenia ulicą Lompy przeszło ponad 20 osób w różnym wieku. Tym razem toczący się pojazd nie zrobił nikomu krzywdy. Kierowcę audi ukarano mandatem i punktem. - Gdy parkujemy auto na wzniesieniu, poza włączeniem biegu i zaciągnięciem ręcznego hamulca dobrze jest skręcić koła w kierunku krawężnika. Jest to dodatkowe zabezpieczenie pojazdu - podkreślali policjanci z drogówki.

Tekst i foto: Mirosław Jamro