Około godz. 12.30 na ul. Komorowickiej w Bielsku-Białej doszło do potrącenia 52-letniego mężczyzny, który wtargnął na jezdnię przed najeżdżający samochód osobowy. Zespół ratownictwa medycznego zabrał poszkodowanego do szpitala.

Do zdarzenia doszło o godz. 12.30 na wysokości posesji nr 15. - Z relacji świadków wynika, że kierujący samochodem osobowym peugeot, jadąc ul. Komorowicką w kierunku ul. Stojałowskiego, potrącił mężczyznę, który spiesząc się na autobus MZK, wbiegł w miejscu niedozwolonym zza innego pojazdu przed nadjeżdżającego peugeota. Wskutek zdarzenia mężczyzna rozbił głowę o szybę auta - powiedział nam asp. Sławomir Marchacz z wydziału ruchu drogowego KMP w Bielsku-Białej.

Policjanci sporządzili dokumentację zdarzenia. Działania strażaków z JRG1 polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i kierowaniu wahadłowym ruchem pojazdów. Utrudnienia trwały kilkadziesiąt minut. W szpitalu okazało się, że pieszy nie doznał obrażeń ciała zagrażających życiu lub zdrowiu. Został ukarany mandatem.

Tekst i foto: Mirosław Jamro