W związku z wielkimi chmurami burzowymi co najmniej kilka samolotów pasażerskich oczekuje na pozwolenie na lądowanie na lotnisku Międzynarodowego Portu Lotniczego w Krakowie-Balicach. Jak ustalił nasz portal, kilka maszyn krążyło w okolicach powiatu bielskiego.

Dziś wieczorem naszą redakcję zaalarmował Czytelnik, który poinformował, że w rejonie bielskiej Wapienicy widać krążący samolot pasażerski. - W tej chwili nad Balicami przechodzi duża burza. Na pozwolenie na lądowanie oczekuje w powietrzu kilka samolotów - powiedziała nam Monika Pabisek, rzecznik prasowy portu lotniczego w Krakowie. W podobnej sytuacji były jeszcze co najmniej trzy loty pasażerskie.

Samolot widoczny w bielskiej Wapienicy, oznaczony jako BAW12P, to lot z Londynu do Krakowa. Ze względu na burzę panującą nad Krakowem został skierowany na lotnisko w Katowicach, gdzie wylądował bezpiecznie, ale z godzinnym opóźnieniem. Nad Bielskiem-Białą krążył również samolot pasażerski z Paryża, a nad powiatem bielskim na polepszenie warunków pogodowych oczekiwał jeszcze lot z Birmingham oraz Burgos.

Tekst: Mirosław Jamro

Foto: FlightRadar24, czytelnik,