Dwa zastępy straży pożarnej z Posterunku Zamiejscowego JRG2 neutralizowały skutki czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych na ul. Traugutta w Czechowicach-Dziedzicach. 21-letni sprawca zdarzenia zostawił samochód zastępczy i uciekł pieszo.

Do zdarzenia doszło około godz. 00.05 na wysokości posesji nr 15. Kierujący samochodem zastępczym opel corsa, jadąc ul. Traugutta w kierunku ul. Węglowej, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do czołowego zderzenia z osobowym renault. Zespół ratownictwa medycznego zbadał kierującego renault, ale na szczęście nie doznał on obrażeń ciała.

W czasie pracy służb ratunkowych na miejsce zdarzenia przyjechał na rowerze ojciec sprawcy zdarzenia. - Mniej więcej dwa tygodnie temu, gdy jechaliśmy w góry, wjechało w nas bmw, dlatego mieliśmy auto zastępcze - tłumaczył mężczyzna. - Nie wiem, dlaczego syn uciekł. Nie udało mi się do niego dodzwonić - dodał.

Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację. Działania pożarnej zakończono około godz. 1.30. Dalsze czynności prowadzi policja.

Tekst i foto: Mirosław Jamro