W związku z silnym wiatrem wiejącym w Bielsku-Białej miniona noc była pracowita dla służb ratunkowych. Pierwsze zgłoszenie wpłynęło o godz. 19.25 i dotyczyło rejonu ul. Bohaterów Warszawy, gdzie drzewo zatarasowało linię kolejową.

Na miejsce zdarzenia wysłano zastęp straży pożarnej z JRG1, a także ekipę PKP Energetyka i pociąg techniczny. Ruch pociągów został czasowo wstrzymany. Powalone drzewo spadło na trakcję kolejową, która nie została zerwana, ale była bardzo mocno naprężona. Napięcie trakcji zostało wyłączone. Działania zastępu strażaków polegały na pocięciu i usunięciu przewróconego drzewa. Ruch pociągów zostanie przywrócony po zakończeniu wszystkich prac.

Kilkanaście minut później strażacy interweniowali przy ul. Cichociemnych i ul. Widok. Przed godz. 21.00 w rejonie skrzyżowania Żywieckiej z Poniatowskiego przewrócił się sygnalizator i oznakowanie drogi. Na miejscu był patrol ruchu drogowego. Policjanci byli także w rejonie skrzyżowania Warszawskiej z Trakcyjną, gdzie silny podmuch wiatru przewrócił ogrodzenie. Przy rondzie na ul. Warszawskiej wiatr odwrócił sygnalizator świetlny.

Tekst i foto: Mirosław Jamro