Dwa zastępy straży pożarnej z JRG1 neutralizowały skutki zderzenia dwóch samochodów osobowych i potrącenia pieszej. Dwa zespoły ratownictwa medycznego odwiozły do szpitala pieszą, sprawcę zdarzenia i profilaktycznie dziecko.

Do zdarzenia doszło około godz. 15.45 na wysokości posesji nr 21 (niedaleko miejsca sobotniego wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym - przyp. red.). Kierujący samochodem osobowym peugeot, jadąc ul. Leszczyńską w kierunku ul. Bora-Komorowskiego, postanowił zawrócić. Aby wykonać ten manewr, wjechał w bramę, ale w tej samej chwili wyprzedzał go kierowca audi, w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów.

Wskutek zderzenia i wytrącenia z toru jazdy audi wjechało na chodnik, gdzie doszło do potrącenia pieszej. Kobieta doznała urazu głowy. Była przytomna, ale nie pamiętała przebiegu zdarzenia. Została odwieziona do szpitala. Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy. Do sądu trafi wniosek o wymierzenie kary.

Tekst i foto: Mirosław Jamro