Około godz. 5.15 na ul. Kęckiej w Kozach samochód osobowy uderzył w betonowy przepust. W aucie jechało pięć osób do pracy w Bielsku-Białej. Pasażera z poważnym urazem głowy odwieziono do szpitala.

Do zdarzenia doszło na wysokości skrzyżowania z ul. Sowy. Kierujący samochodem osobowym ford, jadąc ul. Kęcką w kierunku Bielska-Białej, nie dostosował prędkości do warunków drogowych przez co samochód wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w betonowy przepust. Kierowca auta był trzeźwy.

Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację. W czasie pracy służb ratunkowych zablokowany był jeden pas ruchu. Ruchem pojazdów kierowali strażacy. Utrudnienia trwały ponad półtorej godziny. Na miejscu zdarzenia pracowały dwa zastępy straży pożarnej z JRG1, dwa z OSP Kozy, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz patrol policji.

W szpitalu okazało się, że pasażer auta ma poważny uraz głowy. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy. Dalsze czynności w sprawie prowadzić będzie policja.

Tekst, film i foto: Mirosław Jamro