Dwa zastępy straży z OSP Rybarzowice neutralizowały skutki uderzenia samochodu osobowego w zaparkowany samochód dostawczy przy ul. Beskidzkiej w Rybarzowicach. 20-letnia sprawczyni zdarzenia wyprzedzała na łuku drogi.

Do zdarzenia doszło około godz. 22.40 na wysokości skrzyżowania z ul. Orlą. 20-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym honda poruszała się ul. Beskidzką w kierunku centrum Rybarzowic. Wyprzedzając na łuku drogi inny pojazd, wpadła w poślizg i kilkukrotnie obracając się wokół własnej osi, uderzyła w zaparkowany samochód dostawczy. Wskutek dużej siły uderzenia dostawczak przesunął się i przodem uderzył w słup energetyczny, a bokiem w ogrodzenie posesji.

Zespół ratownictwa medycznego udzielił kierującej hondą pomocy medycznej, lecz nie było konieczności jej hospitalizacji. Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację zdarzenia. 20-latka była trzeźwa. Została ukarana mandatem i sześcioma punktami.

- Samochód dostawczy służy do pracy. Ma zaledwie trzy lata i jeszcze nie jest spłacony. Dobrze, że tej kobiecie nic groźnego się nie stało - powiedziała nam mieszkanka pobliskiej posesji. - Na tej ulicy przydałyby się policyjne kontrole albo progi zwalniające, gdyż zbyt wielu kierowców jeździ tu za szybko - dodała.

Tekst i foto: Mirosław Jamro