Około godz. 12.20 na ul. Czerwonej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Zespoły ratownictwa medycznego odwiozły do szpitala dwie osoby.

Do zdarzenia doszło na wysokości skrzyżowania z ul. Krausa. Z relacji pasażerki mercedesa wynikało, że osobowy renault wyjeżdżający z ul. Krausa wjechał na pas ruchu w kierunku ul. Niepodległości. W toku policyjnych czynności ustalono, że kierowca renault, jadąc ul. Czerwoną w kierunku ul. Kwiatkowskiego, na łuku drogi utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, w wyniku czego auto sunąc bokiem, uderzyło w nadjeżdżającego mercedesa.

Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację. Pasażerka renault doznała urazu nosa. Po zakończeniu policyjnych czynności okazało się, że ktoś z rodziny zabrał kluczyki z uszkodzonego mercedesa i choć drzwi były otwarte, pojazd wyposażony w automatyczną skrzynię biegów stał z włączonym biegiem, przez co było sporo problemów z wciągnięciem go na lawetę pomocy drogowej. Użyto specjalnych klinów, pomogli też strażacy.

Na miejscu zdarzenia pracowały dwa zastępy straży pożarnej z JRG1, jeden z OSP Komorowice Krakowskie, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz patrole policji. Ruch pojazdów przywrócono po dwóch godzinach.

W szpitalu okazało się, że ani pasażerka renault, ani kierowca mercedesa nie doznali obrażeń ciała zagrażających życiu lub zdrowiu, zdarzenie zakonczono postępowaniem mandatowym.

Tekst i foto: Mirosław Jamro