Dwa zastępy straży pożarnej z JRG1 neutralizowały skutki uderzenia osobowego nissana w latarnię przy ul. Partyzantów w Bielsku-Białej. Zespół ratownictwa medycznego odwiózł do szpitala 19-letnią kobietę.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 23.10 na wysokości skrzyżowania z ul. Leszczyńską. 21-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym nissan, jadąc ul. Partyzantów w kierunku centrum miasta, nie dostosował prędkości do warunków drogowych, na łuku drogi utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, który skosił znak drogowy i latarnię na wysepce rozdzielającej pasy ruchu w przeciwnych kierunkach.

Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację. Kierujący nissanem był trzeźwy. Uszkodzoną latarnię ucięli strażacy, a przewody zabezpieczyli pracownicy pogotowia energetycznego. W czasie pracy służb zablokowane były trzy pasy ruchu. Utrudnienia trwały do godz. 00.30. 

W szpitalu okazało się, że 19-letnia pasażerka auta nie doznała obrażeń ciała. Sprawcę zdarzenia ukarano mandatem w wysokości 500 zł i sześcioma punktami.

Tekst i foto: Mirosław Jamro