Wszystkie służby wysłano po otrzymaniu zgłoszenia wypadku drogowego na ul. Katowickiej w Bielsku-Białej. Dwie osoby odwieziono do szpitala. 19-letni sprawca zdarzenia, który nigdy nie miał prawa jazdy, doznał ciężkich obrażeń ciała. Od mężczyzny czuć było alkohol.

Do zdarzenia doszło około godz. 22.10 na wysokości stacji paliw Perełka. Kierujący samochodem osobowym peugeot, jadąc ul. Katowicką w kierunku centrum Bielska-Białej, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z osobowym volkswagenem, którym kierowała kobieta.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i uwolnieniu poszkodowanego kierowcy peugeota. Od mężczyzny czuć było alkohol. Sprawca zdarzenia doznał ciężkich obrażeń ciała, a kobieta, która kierowała volkswagenem, ogólnych potłuczeń. Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy. W szpitalu zostanie sprawcy pobrana krew do analizy.

Na miejscu zdarzenia pracowały dwa zastępy straży pożarnej z JRG1, dwa z OSP Komorowice Śląskie, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz patrole policji. W czasie pracy służb odcinek ul Katowickiej był zablokowany dla ruchu. Utrudnienia trwały ponad godzinę. Dalsze czynności w sprawie prowadzić będzie policja.

Tekst i foto: Mirosław Jamro