W ramach XIV Międzynarodowych Zimowych Mistrzostw w Ratownictwie Medycznym wczoraj wieczorem w tunelach w al. Gen. Andersa w Bielsku-Białej upozorowano dwa wypadki samochodowe. Wśród poszkodowanych była kobieta w ciąży, małe dziecko oraz mężczyzna.

Wspólne działania zespołów ratownictwa medycznego i zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uspokojeniu kobiety w ciąży i ocenie jej stanu. Sprawdzono stan zdrowia małego dziecka. Ratownicy musieli także wyciągnąć z rozbitego auta mężczyznę, ocenić jego stan zdrowia i przetransportować go do ambulansu.

Ze względu na dużą liczbę zespołów ratownictwa medycznego pozorowano aż dwa podobne wypadki samochodowe. W czasie działań służb zablokowany był tunel w kierunku Mazańcowic. Aby nie „spalić” zadania przed jego zakończeniem, wszystkie informacje były utajnione, jednak przed północą w internecie pojawiły się zdjęcia zadania.

Do tej edycji mistrzostw zgłosiło się 31 różnych polskich zespołów ratownictwa medycznego oraz trzy zespoły zagraniczne. W działaniach uczestniczyły zastępy straży pożarnej z Bielska-Białej i powiatu bielskiego. Dziś kolejna część zadań, tym razem w Starostwie Powiatowym.

Tekst i foto: Mirosław Jamro