Siedem zastępów straży pożarnej uczestniczyło wczoraj w gaszeniu pożaru drewnianej altany w rejonie ul. Nowowiejskiej w Hecznarowicach. Na pogorzelisku znaleziono zwęglone zwłoki mężczyzny. Prokurator zarządził sekcję zwłok.

Oficer dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie pożaru trawy o godz. 23.42. Po dojeździe na miejsce okazało się, że palą się zarośla oraz trawa w zagajniku w pobliżu rzeki Soły, a także drewniana altana o powierzchni około 12 m kw. i samochód osobowy zaparkowany obok. Altana znajduje się po drugiej stronie umocnień przeciwpowodziowych na terenach zalewowych, co utrudniało dojazd.

Działania ratowników polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych wody na płonącą altanę. Po ugaszeniu pożaru pogorzelisko przeszukano pod kątem obecności osób trzecich. W trakcie czynności znaleziono zwęglone zwłoki mężczyzny leżące na sprężynach z materaca. Wstępnie ustalono personalia zmarłego, trwa weryfikowanie jego tożsamości.

W akcji uczestniczyły zastępy straży pożarnej z JRG1, w tym oficer operacyjny, OSP Hecznarowice, OSP Wilamowice, OSP Pisarzowice, zespół ratownictwa medycznego, pogotowie energetyczne oraz policja. Działania straży pożarnej zakończono o godz. 3.42. Prokurator zarządził sekcję zwłok.

Tekst i foto: Mirosław Jamro