Cztery zastępy straży pożarnej z JRG1 i OSP Lipnik wysłano po otrzymaniu zgłoszenia, z którego wynikało, że pali się bankomat lub kosz na śmieci. Po dojeździe na miejsce okazało się, że nieustaleni sprawcy wysadzili w powietrze bankomat.

Do zdarzenia doszło około godz. 3.20 na parkingu obok sklepu Lewiatan. Gdy strażacy dojechali na miejsce, okazało się, że wskutek wybuchu zapalił się bankomat obok wejścia do sklepu. Działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru.

Wskutek dużej siły wybuchu pokrywa bankomatu przeleciała w powietrzu kilkadziesiąt metrów i spadła na trawnik obok wjazdu na parking. W pobliżu urządzenia rozsypały się pieniądze. Szczegółowe okoliczności zdarzenia ustala policja. Na miejscu zdarzenia pracowała ekipa dochodzeniowo-śledcza i pirotechnicy. Dalsze czynności w sprawie prowadzi policja.

Podobna sytuacja miała miejsce rok temu w Jaworzu przy ul. Bielskiej, gdzie nieustaleni sprawcy przed godz. 3.00 wysadzili w powietrze bankomat obok sklepu Netto (więcej o zdarzeniu pisaliśmy w artykule Nocne włamanie do bankomatu. Wygląda, jak po wybuchu - foto).

Tekst i foto: Mirosław Jamro