Trzy zastępy straży pożarnej wysłano po otrzymaniu zgłoszenia pożaru trawy przy ul. Słowiaków w Międzybrodziu Bialskim. W pożarze zginęła 85-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora.

Oficer dyżurny JRG Żywiec otrzymał zgłoszenie o godz. 11.00. Gdy strażacy dojechali na miejsce okazało się, że pożarem objęta jest cześć łąki na zboczu obok domów mieszkalnych. Po ugaszeniu ognia na miejscu zdarzenia znaleziono zwłoki kobiety.

- Około godz. 11.20 wpłynęła do nas informacja o pożarze trawy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że w miejscu objętym pożarem najprawdopodobniej leży człowiek. Na miejsce zdarzenia pojechali policjanci. Niestety, potwierdziło się, że jedna osoba nie żyje - powiedziała nam asp. sztab. Mirosława Piątek z KPP Żywiec.

W toku policyjnych czynności ustalono tożsamość zmarłej. Jest to 85-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego. Na miejscu pracowały dwa zastępy straży pożarnej z JRG Żywiec, jeden z OSP Międzybrodzie Bialskie oraz policja. Okoliczności zdarzenia ustala policja. Prokurator zarządził sekcję zwłok.

Tekst: Mirosław Jamro
Foto: OSP Międzybrodzie Bialskie