Cztery zastępy straży pożarnej z JRG1 uczestniczyły w gaszeniu pożaru trzech kontenerów mieszkalnych ustawionych w rejonie tunelu pod ul. Wałową w Bielsku-Białej. Wskutek pożaru spłonęły kontenery wraz z wyposażeniem.

Oficer dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie o godz. 17.26. - Najpierw zgłoszenie dotyczyło pożaru kosza na śmieci przy ul. Cechowej. W trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia dostaliśmy jednak informację, że pali się budynek mieszkalny. Gdy dojechaliśmy okazało się, że palą się kontenery socjalno-magazynowe przy ul. Podwale. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody na płonące kontenery oraz sprawdzeniu, czy wewnątrz nie ma ludzi. Na szczęście, nikogo nie znaleziono - powiedział nam kpt. Paweł Nycz z JRG1 w Bielsku-Białej.

Po ugaszeniu pożaru spalone elementy kontenerów rozebrano. Na miejscu zdarzenia pracowały cztery zastępy straży pożarnej z JRG1, Straż Miejska, Straż Ochrony Kolei oraz dwa patrole policji. Działania straży pożarnej zakończono o godz. 18.20. Przyczynę pożaru ustala policja.

Tekst, foto i film: Mirosław Jamro