Około godz. 11.00 na parkingu obok SDH Klimczok przy ul. Cyniarskiej w Bielsku-Białej doszło do wypadku drogowego podczas cofania pojazdu osobowego. Wskutek zdarzenia złamania biodra doznała 80-letnia kobieta, która została odwieziona do szpitala.

76-letnia kobieta kierująca samochodem osobowym volkswagen zajęła miejsce parkingowe, ale najechała przodem auta na krawężnik. Kobieta postanowiła wycofać pojazd, a wykonując ten manewr, potrąciła 80-letnią pieszą.

- Wiele lat mam prawo jazdy. Na kursie uczyli mnie, żeby zwracać szczególną uwagę podczas cofania i tak zawsze robię. Zaparkowałam, ale coś chrupnęło. Postanowiłam trochę poprawić auto, w lusterkach nie widziałam nikogo. Parę sekund później zobaczyłam, że parkingowa i jeszcze jakaś druga pani podnoszą kobietę. Pomyślałam, że zasłabła. W życiu bym nie przypuszczała, że to ja ją potrąciłam - tłumaczyła sprawczyni zdarzenia. - Taka babcinka, parę lat starsza ode mnie, wątłej budowy ciała. Możliwe, że coś będzie miała złamane… Byle tylko jej nic poważnego nie było. Wiadomo, że nie zrobiłam tego specjalnie, bardzo przepraszam - dodała.

Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy. Do sądu trafi wniosek o wymierzenie kary.

Tekst i foto: Mirosław Jamro