Naszą redakcję zaalarmowali lokatorzy budynku przy ul. Żywieckiej w Bielsku-Białej. Z informacji wynikało, że chociaż nie ma meczu, to Stadion Miejski jest oświetlony. Zgłoszenie wpłynęło także po północy do Straży Miejskiej. Na miejsce wysłano patrol.

W toku czynności okazało się, że po murawie stadionu jeździ traktor i trwają prace związane z przygotowaniem murawy do Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019. - Mamy krótki deadline, musimy zdążyć. Nie da się wykonać tych prac, korzystając jedynie ze świateł traktorów, dlatego zostało włączone oświetlenie „awaryjne” - tłumaczył jeden z pracowników. - Kończymy za około półtorej godziny - dodał.

Drugi traktor służył do załadunku i poruszał się niedaleko wejścia do hotelu Olimp. Po interwencji patrolu Straży Miejskiej prace na murawie stadionu zakończono przed upływem kilkudziesięciu minut. Warto podkreślić, że mistrzowski turniej rozpocznie się 23 maja br.

- Gdy włączą oświetlenie stadionu, to po pierwsze generuje to niepotrzebne koszty, a po drugie - nasze mieszkania są w nocy pięknie oświetlone. Zupełnie niepotrzebnie mamy w nich prawie tak jasno, jak w dzień. Nie wszyscy mają rolety w oknach - powiedział nam mieszkaniec budynku przy ul. Rychlińskiego. - Takie prace powinny być wykonywane w dzień, nie w środku nocy - podsumował.

Tekst i foto: Mirosław Jamro