Około godz. 14.52 oficer dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że podczas prac ziemnych na terenie posesji byłego Polsportu przy ul. Dworkowej w Bielsku-Białej znaleziono niewybuchy. Powiadomiono policyjnego pirotechnika i saperów.

- Na miejscu jest już policja. Po dokonaniu rozpoznania zapadnie decyzja, czy będzie zarządzona ewakuacja lub zamknięcie ulic - poinformował nas asp. sztab. Roman Szybiak z KMP w Bielsku-Białej. Jak dowiedział się nasz portal, znaleziono co najmniej kilkanaście pocisków artyleryjskich. Ewakuowano pracowników budowy i pobliskiego budynku (stan na godz. 16.10). 

- Pod koniec 2018 roku spółka Cavatina GW otrzymała dwa pozwolenia na wyburzenie budynków znajdujących się w rejonie skrzyżowania ul. Dworkowej i Sempołowskiej w Bielsku-Białej. Jak dowiedział się portal, rozebrane zostaną m.in. dawne zabudowania Polsportu. Na gruncie przygotowanym pod inwestycję powstanie biurowiec z salą koncertową. Budowa ma ruszyć na przełomie I i II kwartału br. - pisaliśmy w styczniu w artykule Prywatny inwestor chce wybudować salę koncertową w Bielsku-Białej.

Tekst i foto: Mirosław Jamro