Państwo będzie stało u boku obywateli - zapewniał po południu Joachim Brudziński, szef MSWiA na specjalnej odprawie wszystkich służb oraz przedstawicieli instytucji państwowych i samorządowych w siedzibie JRG1 przy ul. Leszczyńskiej w Bielsku-Białej.

- Ze strony rządu i ministerstwa deklaruję dobrą współpracę i wymianę informacji. Wszystkie działania, które podejmujemy, mają jeden, podstawowy cel - bezpieczeństwo mieszkańców, w tym wypadku Podbeskidzia i wojwództwa śląskiego. W tej chwili najbardziej „zapalnym punktem” jest Gmina Wilkowice i decyzja wójta o przeprowadzeniu ewakuacji, co dotyczy sporej liczby osób. Z przedstawionych informacji wynika, że nie ma bezpośredniego zagrożenia dla życia, zdrowia i mienia mieszkańców, ale w myśl zasady „strzeżonego Pan Bóg strzeże” proszę, aby wszystkie służby zwróciły szczególną uwagę na tę gminę - mówił minister Joachim Brudziński.

Szef MSWiA podziękował wszystkim za zaangażowanie podczas akcji powodziowej. - Szczególne podziękowania należą się funkcjonariuszom PSP, druhom OSP, bo na nich zawsze w pierwszej kolejności mieszkańcy i społeczność mogą liczyć - podkreślał minister.

Tekst, foto i film: Mirosław Jamro