Około godz. 17.00 na skrzyżowaniu ul. Karpackiej z ul. Niwną w Bielsku-Białej doszło do zderzenia motorowerzystki z samochodem osobowym. Zespół ratownictwa medycznego zabrał do szpitala 49-letnią kobietę, która kierowała motorowerem.

Kierowca samochodu osobowego kia picanto, skręcając w lewo z ul. Karpackiej w ul. Niwną, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącej kobiecie kierującej motorowerem romet, która poruszała się ul. Karpacką w kierunku ul. Partyzantów, w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów.

- Akurat w strażnicy mieliśmy zebranie MDP, gdy usłyszeliśmy huk. Wyjechaliśmy jednym zastępem, żeby zabezpieczyć miejsce zdarzenia i udzielić pomocy - powiedział nam ratownik z OSP Kamienica. - Cały czas rozmawiałam z poszkodowaną, by podtrzymać ją na duchu - dodała druhna MDP.

Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację. Kwalifikacja prawna zdarzenia nastąpi po ustaleniu obrażeń motorowerzystki. W czasie pracy służb ruchem pojazdów kierowali strażacy. Utrudnienia trwały ponad godzinę.

Tekst i foto: Mirosław Jamro