Wszystkie służby wysłano po otrzymaniu zgłoszenia wypadku drogowego na skrzyżowaniu ul. Przeczniej z ul. Modrzewiową w Kozach. Zespoły ratownictwa medycznego odwiozły do szpitala trzy osoby.

Do zdarzenia doszło około godz. 8.20. 61-letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym opel, wyjeżdżając z ul. Modrzewiowej na wprost, nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z osobowym citroenem, który poruszał się ul. Przecznią w kierunku ul. Kęckiej. Wskutek zderzenia citroen uderzył w znak drogowy i ogrodzenie posesji, po czym zatrzymał się na ul. Jutrzenki.

Z relacji sprawcy zdarzenia wynika, że zasłabł za kierownicą auta, dlatego nie zareagował na nadjeżdżający pojazd. Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację. Na miejscu zdarzenia pracowały dwa zastępy straży pożarnej z JRG1, jeden z OSP Kozy, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz patrol drogówki. Utrudnienia w ruchu trwały kilkadziesiąt minut.

W szpitalu okazało się, że uczestnicy kolizji nie doznali obrażeń ciała zagrażających życiu lub zdrowiu. Wersja o zasłabnięciu kierowcy się nie potwierdziła. 61-latek wystraszył się, że może zostać ukarany mandatem karnym. Zdarzenie zakończono postępowaniem mandatowym.

Tekst i foto: Mirosław Jamro