Dwa zastępy straży pożarnej z JRG1 wysłano po otrzymaniu zgłoszenia zderzenia samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Jutrzenki z Majakowskiego w Bielsku-Białej. Pojazd, który przyczynił się zdarzenia, odjechał w nieustalonym kierunku.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 14.00. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący (lub kierująca - przyp. red.) samochodem osobowym, wyjeżdżając z ul. Majakowskiego na Jutrzenki, nie dostosował się do znaku B-20 STOP, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki fiat seicento, który poruszał się Jutrzenki. Wskutek zderzenia fiat obrócił się wokół osi i uderzył w samochód osobowy marki chevrolet.

Nikomu nic się nie stało, kierujący fiatem i chevroletem byli trzeźwi. Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację. W toku czynności ustalono, że biały fiat (samochód zatrzymał się na ul. Podgórze, chwilę później odjechał - przyp. red.) nie jest sprawcą zdarzenia. Policjanci sprawdzą zapis monitoringu. Utrudnienia w ruchu trwały ok. 50 minut.

Tekst i foto: Mirosław Jamro