Ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał obywatel Ukrainy, który skosił słup z lustrem i uderzył w barierę przy ul. Nad Potokiem w Bielsku-Białej. Sprawcę zdarzenia odwieziono do szpitala. W samochodzie znaleziono niebezpieczne przedmioty.

Do zdarzenia doszło około godz. 1.10 na wysokości skrzyżowania z ul. Mroczną. Kierujący samochodem osobowym marki volkswagen, jadąc ul. Nad Potokiem w kierunku Filarowej, utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, który wjechał na trawiaste pobocze, gdzie skosił słup z lustrem i uderzył w barierę. W samochodzie podróżowały dwie osoby, pasażerce nic się nie stało.

W toku policyjnych czynności w rozbitym aucie znaleziono zestaw niebezpiecznych przedmiotów: pistolet na plastikowe (imitujący broń palną - przyp. red.) kulki wraz z kulkami i nabojami CO2, nóż, pałkę, kominiarkę oraz kilka długich opasek trytytek (opaski z tworzywa, które mogą służyć jako kajdanki - przyp. red.). 

Policjanci sporządzili dokumentację zdarzenia i dokumentację niebezpiecznych przedmiotów. Skutki zdarzenia zneutralizowały dwa zastępy straży pożarnej z JRG2. Dalsze czynności prowadzi policja.

Tekst i foto: Mirosław Jamro