Dwa samochody osobowe zostały uszkodzone w wyniku wczorajszej kolizji na skrzyżowaniu ul. Łagodnej z ul. Urodzajną w Bielsku-Białej. Sprawca zdarzenia kupił auto dzień wcześniej, a poszkodowany przerejestrował nowe bmw parę dni temu.

Do zdarzenia doszło około godz. 22.30. Dwudziestoletni mężczyzna kierujący osobowym nissanem, jadąc ul. Łagodną w kierunku ul. Żywieckiej, nie dostosował się do znaku A-7 – ustąp pierwszeństwa, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z samochodem bmw, który poruszał się ul. Urodzajną w kierunku ul. Łagodniej.

- Jestem fanem marki bmw, ale tym nie zdążyłem się nacieszyć tym samochodem, dopiero co go sprowadziłem z Czech - powiedział nam poszkodowany kierowca bmw. - To świetna limuzyna, duży komfort jazdy. Niestety, potrafi sporo paliwa spalić. Na trasie z 10 litrów, a w mieście blisko 20 litrów - dodał.

Nikomu nic się nie stało, uczestnicy kolizji byli trzeźwi. Kierującego nissanem ukarano mandatem i sześcioma punktami. BMW odtransportowano na lawecie pomocy drogowej, a nissana przepchnięto na pobliski parking.

Tekst i foto: Mirosław Jamro