Wszystkie służby wysłano dziś po południu po otrzymaniu zgłoszenia zderzenia trzech samochodów na obu jezdniach ul. Partyzantów w Bielsku-Białej. Do szpitala zabrano kobietę w ciąży oraz kierowcę volkswagena.

Do zdarzenia doszło około godz. 17.20. Kierujący samochodem osobowym fiat, skręcając w prawo z ul. Karpackiej w ul. Partyzantów, zmieniał pas ruchu i zajechał drogę kierowcy volkswagena, w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów. Wskutek zderzenia fiat wjechał na pas zieleni i skosił znak drogowy, po czym wjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doprowadził do zderzenia z innym fiatem, który poruszał się ul. Partyzantów w kierunku centrum miasta.

Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację. Na miejscu zdarzenia pracowały dwa zastępy straży pożarnej z JRG1, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji. W czasie pracy służb zablokowane były trzy pasy ruchu. Utrudnienia trwały około godziny.

W szpitalu okazało się, że uczestniczący w kolizji nie doznali obrażeń ciała zagrażających życiu lub zdrowiu. Sprawcę zdarzenia ukarano mandatem karnym i sześcioma punktami.

Tekst i foto: Mirosław Jamro