Wszystkie służby wysłano po otrzymaniu zgłoszenia wypadku drogowego na skrzyżowaniu ul. Słowackiego z ul. Sixta w Bielsku-Białej, gdzie samochód osobowy... skosił drzewo. Za kierownicą pojazdu siedział 18-latek z dwumiesięcznym stażem za kółkiem.

Do zdarzenia doszło około godz. 18.35. 18-latek z dwumiesięcznym stażem za kółkiem, skręcając z dużą szybkością w prawo z ul. Słowackiego w ul. Sixta, utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, który uderzył w drzewo. W samochodzie poza kierowcą były dwie nastolatki. Na szczęście, nikomu nic się nie stało. Z relacji świadków zdarzenia i nastolatek wynika, że samochód jechał szybko.

Policjanci ruchu drogowego sporządzili dokumentację. Młodego kierowcę ukarano mandatem w wysokości 500 zł i sześcioma punktami. - Czy będzie miał pan czym jeździć? - padło pytanie. - Tak, mam jeszcze trzy samochody, jestem mechanikiem samochodowym - odparł sprawca zdarzenia. 

Działania dwóch zastępów straży pożarnej z JRG1 polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wycięciu drzewa i neutralizacji wycieków płynów eksploatacyjnych pojazdu. W czasie pracy służb odcinek ul. Sixta był zablokowany dla ruchu. Utrudnienia trwały ponad godzinę.

Tekst i foto: Mirosław Jamro