Około godz. 13.35 na ul. Krakowskiej w Pisarzowicach samochód osobowy uderzył z impetem w drzewo. Zespoły ratownictwa medycznego odwiozły do szpitali kierowcę osobówki z obrażeniami ciała i dziewczynkę. Kierowcy audi zatrzymano prawo jazdy.

Do zdarzenia doszło na wysokości skrzyżowania z ul. Tęczową. Gdy straż pożarna dojechała na miejsce, okazało się, że kierowca osobówki jest już w ambulansie. Zadysponowano kolejny zespół ratownictwa medycznego.

Kierujący audi, jadąc ul. Krakowską w kierunku Kęt, wyprzedzając inny samochód, utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, który uderzył w drzewo po lewej stronie jezdni względem kierunku ruchu pojazdu.
Policjanci z drogówki sporządzili dokumentację, zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy.

Na miejscu zdarzenia pracowały dwa zastępy straży pożarnej z JRG1, jeden z OSP Pisarzowice, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Odcinek ul. Krakowskiej był zablokowany dla ruchu na blisko dwie godziny. W szpitalu okazało się, że kierowca audi ma między innymi złamaną miednicę, lewą rękę i żebro, natomiast dziewczynka doznała ogólnych potłuczeń ciała. Dalsze czynności prowadzi policja.

Tekst i foto: Mirosław Jamro