Ponad półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca forda, którego policjanci rano zatrzymali do kontroli na ul. Stojałowskiego w Bielsku-Białej. Mężczyzna przyjechał umyć auto do myjni obok stacji paliw przy ul. Żywieckiej.

Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w rejonie ul. Żywieckiej i Lwowskiej może poruszać się samochód osobowy, którego kierowca jest nietrzeźwy. Wysłano patrole policji. Samochód zatrzymano do kontroli około godz. 8.30 na wysokości Domu Maklerskiego BDM. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że mężczyzna jest nietrzeźwy.

Policjanci sporządzili dokumentację, kierującemu fordem zatrzymano prawo jazdy. Jak dowiedział się nasz portal, kierowca ma już na swoim koncie zdarzenie drogowe, które po pijanemu spowodował na tzw. zakręcie idiotów drogi S1 w Bielsku-Białej. Ze względu na to, że pasażer osobówki także był nietrzeźwy, samochód przekazano celem zabezpieczenia wskazanemu mężczyźnie, który miał prawo jazdy i był trzeźwy.

Dziś rano na terenie miasta i powiatu bielskiego policjanci zatrzymali już trzech pijanych kierowców Każdy z nich wydmuchał ponad promil alkoholu.

Tekst i foto: Mirosław Jamro