Cztery zastępy straży pożarnej wysłano po otrzymaniu zgłoszenia pożaru w rejonie ul. 1. Dywizji Pancernej w Bielsku-Białej. Ogień widoczny był z daleka. Po dojeździe na miejsce okazało się, że pali się altana na terenie ogródków działkowych przy ul. Wypoczynkowej.

Oficer dyżurny MSK otrzymał zgłoszenie o godz. 1.10. - Zostaliśmy wezwani do pożaru, ale nie było wiadomo, co się pali. Ze zgłoszenia wynikało, że w okolicy ul. 1. Dywizji Pancernej widać duży ogień, jednak nie podano precyzyjnie adresu. Okazało się, że pali się altana na terenie ogródków działkowych. Domek o konstrukcji murowanej był w całości objęty ogniem - powiedział nam mł. bryg. Mariusz Irauth z JRG2 w Bielsku-Białej.

Po ugaszeniu ognia pogorzelisko dokładnie przelano i sprawdzono pod kątem obecności osób trzecich, ale na szczęście nikogo nie znaleziono. Wskutek pożaru spłonęła altana z wyposażeniem. Murowany domek z pustaków rozpadł się.

W akcji uczestniczyły zastępy straży pożarnej z JRG2, OSP Stare Bielsko, OSP Międzyrzecze Górne oraz patrol policji. Działania strażaków zakończono około godz. 2.50. Przyczynę pożaru ustala policja.

Tekst, foto i film: Mirosław Jamro