Minionej nocy w Bielsku-Białej było wyjątkowo spokojnie, choć niektórym przeszkadzał huk petard i fajerwerków. Nie odnotowano żadnych przestępstw kryminalnych, paliły się kosze na śmieci i trawa. Za naszym pośrednictwem mundurowi przekazali bielszczanom życzenia noworoczne.

- Spokoju, mniej zdarzeń drogowych. Żeby wszyscy bezdomni mieli domy, a mieszkańcy osiedli – mieli gdzie parkować i czuli się bezpiecznie. Oczywiście, jak najmniej mandatów - powiedziały portalowi funkcjonariuszki bielskiej Straży Miejskiej. - Bezpiecznego Nowego Roku, spokojnego - dodali policjanci zabezpieczający zabawę sylwestrową na placu Ratuszowym w Bielsku-Białej.

- Przede wszystkim szczęścia, zdrowia, pomyślności, by ten nowy rok przyniósł same radości, a każda decyzja była trafiona. Życzymy wam spokoju i żebyśmy wam nigdy nie byli potrzebni - to życzenia od strażaków z OSP Stare Bielsko, którzy również zabezpieczali imprezę masową na placu Ratuszowym.

- Dużo wrażliwości w Nowym Roku, życzliwości, a przede wszystkim dużo zdrowia, czyli tego, co jest najważniejsze w życiu - życzyła przedstawicielka Bielskiego Pogotowia Ratunkowego.

O północy życzenia noworoczne złożył uczestnikom zabawy prezydent Jarosław Klimaszewski wraz z małżonką. - W Nowym Roku życzmy sobie, aby był kolejnym dobrym rokiem dla naszego miasta. Wspaniałego wieczoru, do Siego Roku!

Noworoczne życzenia złożyli także muzycy koncertujący na placu Ratuszowym. - Żyjcie w zdrowiu, a resztę się załatwi - mówił Mariusz Kalaga wraz z zespołem.

Tekst i foto: Mirosław Jamro