Około godz. 17.50 na ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach doszło do potrącenia mężczyzny. Pomimo wysiłków ratowników nie udało się uratować życia pieszego. Lekarz pogotowia ratunkowego stwierdził zgon.

Do zdarzenia doszło na wysokości skrzyżowania z ul. Jagiellońską. Gdy strażacy przyjechali na miejsce, okazało się, że na chodniku leży mężczyzna, który nie daje znaku życia. Strażacy, a chwilę później ratownicy przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, jednak czynności życiowych mężczyzny nie udało się przywrócić. Powiadomiono prokuratora.

Z ustaleń policji wynika, że małżeństwo przekraczało jezdnię na przejściu dla pieszych. Gdy kończyli przechodzić na drugą stronę ulicy, 73-letniego mężczyznę z dużą siłą potracił samochód osobowy fiat fiorino, którym kierował 27-letni obywatel Ukrainy. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Mężczyznę zatrzymano, trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Policjanci pod nadzorem prokuratora sporządzili dokumentację. Dalsze czynności prowadzi policja.

Na miejscu zdarzenia pracowały dwa zastępy straży pożarnej z Posterunku Zamiejscowego JRG2 w Czechowicach-Dziedzicach, zespół ratownictwa medycznego oraz kilka patroli policji. W czasie pracy służb były utrudnienia w ruchu.

Tekst i foto: Mirosław Jamro